

Jak skorzystać z poradni?
Na wizyty prywatne obowiązuje rejestracja z wyprzedzeniem.
Rejestracja do psychologa – osobiście lub telefonicznie w Rejestracji Głównej ośrodka oraz on-line za pośrednictwem portalu lekarzebezkolejki.pl . Pani psycholog przyjmuje dzieci i osoby dorosłe.
Rejestracja do lekarza psychiatry – telefonicznie bezpośrednio u lekarza pod numerem telefonu 502 565 699.
Wizyta w poradni zdrowia psychicznego u wielu ludzi nadal budzi spore obawy i zakłopotanie. Pacjenci boją się opinii otoczenia, konfrontacji z problemem w gabinecie terapeuty czy też opinii samego terapeuty. Jest to niewłaściwe podejście, bowiem specjalista nie będzie nas oceniał, nie wykpi naszych problemów i co najważniejsze – obowiązuje go tajemnica zawodowa. W rzeczywistości, wizyta u lekarza psychiatry czy psychologa nie oznacza słabości. To wyraz troski o siebie i odwagi, by poszukać realnej pomocy. Często są oni jedynymi osobami, które mogą nam pomóc i powstrzymać rozwój choroby.
Kim jest psycholog?
Psycholog to specjalista, który zajmuje się diagnozą, wspieraniem i pomocą w rozwiązywaniu trudności emocjonalnych, psychicznych oraz społecznych. Do psychologa warto zgłosić się w sytuacjach kryzysowych, gdy odczuwamy lęk, napięcie, przytłoczenie codziennością, trudności w relacjach z bliskimi czy trudności w radzeniu sobie z emocjami.
Psycholog nie przepisuje leków, może natomiast przeprowadzać testy psychologiczne oraz prowadzić rozmowy wspierające i psychoterapię. Bardzo często opieka psychologa stanowi cenne uzupełnienie leczenia psychiatrycznego – pomaga uporządkować emocje, lepiej zrozumieć siebie i mechanizmy swojego zachowania, a także utrzymać trwałą poprawę samopoczucia.
Kim jest psychiatra?
Psychiatra to lekarz, który diagnozuje oraz leczy choroby i zaburzenia psychiczne. Warto skorzystać z jego pomocy nie tylko w przypadku depresji, stanów lękowych, zaburzeń snu czy zespołu stresu pourazowego, ale również wtedy, gdy trudności emocjonalne znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie, relacje z innymi lub pracę zawodową.
W przeciwieństwie do psychologa, psychiatra może włączyć podczas terapii leczenie farmakologiczne (przepisać leki na receptę), wystawić zwolnienie lekarskie, a w razie potrzeby skierować pacjenta na leczenie szpitalne.
Zalecamy zabrać wszystkie posiadane wyniki badań, konsultacje innych lekarzy oraz karty informacyjne ze szpitala. Prosimy także przygotować listę wszystkich zażywanych leków. Pomoże to w szybszym i skuteczniejszym zdiagnozowaniu choroby oraz podjęciu skutecznego leczenia.