Jak skorzystać z poradni?
Skorzystanie z bezpłatnej wizyty w poradni urologicznej odbywa się na podstawie e-skierowania od lekarza kierującego. Obowiązuje rejestracja z wyprzedzeniem osobiście lub telefonicznie w Rejestracji Głównej ośrodka.
Odzyskaj zdrowie i wygodę życia codziennego
Urolog zajmuje się wykrywaniem i leczeniem chorób układu moczowego: nerek, moczowodów, pęcherza moczowego oraz cewki moczowej. W przypadku mężczyzn ocenie podlegają także m.in. gruczoł krokowy (prostata) oraz jądra. Rzadziej do urologa z chorobami układu płciowego zgłaszają się kobiety.
Do schorzeń układu moczowo-płciowego m.in. należą:
- problemy z oddawaniem moczu (popuszczanie lub problemy z jego wydalaniem),
- zapalenie nerek,
- kamica nerkowa,
- przerost protaty,
- nowotwory dróg moczowych.
W trakcie wizyty w gabinecie urologicznym Pacjenci, u których zachodzi taka potrzeba, wykonywane mają badanie USG układu moczowo-płciowego. W ramach pracy poradni na terenie ośrodka wykonywane jest również badanie cystoskopii (ocena cewki moczowej i pęcherza).
Ponadto, lekarz urolog prowadzi w naszym ośrodku terapię BCG, skierowaną do Pacjentów, u których wykryto powierzchniowy guz pęcherza moczowego. Leczenie opiera się na podaniu do pęcherza szczepionki BCG (szczep bakterii gruźlicy Bacillus Calmette-Guerin), mającej za zadanie wywować rekację zapalną komórek nowotworowych. Dezycję o włączeniu i planie terapii podejmuje lekarz urolog.
Zalecamy zabrać wszystkie posiadane wyniki badań, konsultacje innych lekarzy oraz karty informacyjne ze szpitala. Prosimy także przygotować listę wszystkich zażywanych leków. Pomoże to w szybszym i skuteczniejszym zdiagnozowaniu choroby oraz podjęciu skutecznego leczenia. Bardzo często lekarz prosi, żeby po wizycie dokumenty okazać w Rejestracji Głównej ośrodka, w celu zeskanowania ich do elektronicznej karty Pacjenta - dzięki temu przy kolejnej wizycie lekarz będzie miał je w systemie komputerowym.
Poza przyniesieniem z sobą wszelkiej dokumentacji medycznej dotyczącej danego schorzenia, warto przed wizytą u specjalisty wykonać podstawowe badania diagnostyczne. Skierowanie na potrzebne badania można uzyskać od swojego lekarza rodzinnego - wystarczy powiedzieć lekarzowi do jakiej poradni się udajemy, a lekarz wystawi odpowiednie zlecenie. Najczęściej są to badania laboratoryjne, badanie USG oraz RTG.