Jak skorzystać z gabinetu?
Punkt Poboru znajduje się w Gabinecie Zabiegowym naszego ośrodka.
Oferujemy rzetelne przeprowadzenie badań w ścisłej współpracy z Laboratorium Badawczym "DIAGNOSTYKA" w Iławie, zapewniając Państwu ich najwyższą jakość.
Badania wykonywane są na podstawie skierowania od lekarza przyjmującego w naszej przychodni (w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia), jak również odpłatnie. Cennik badań znajduje się w Punkcie Pobrań.
Wyniki badań podstawowych można odbierać dnia następnego od godziny 12.00 w Rejestracji Głównej ośrodka. Możliwe jest poznanie wyników drogą elektroniczną w dniu poboru od godziny 16.00 u pielęgniarki w Punkcie Poboru Krwi lub osobiście na stronie wyniki.diag.pl.
O termin odbioru wyników badań specjalistycznych prosimy pytać w Punkcie Pobrań.
Świadczymy badania laboratoryjne z zakresu:
- hematologii i koagulologii,
- serologii,
- badań moczu i nasienia,
- badań kału,
- diagnostyki biochemicznej,
- diagnostyki chorób tarczycy,
- markerów nowotworowych,
- hormonów płciowych,
- diagnostyki anemii,
- diagnostyki cukrzycy,
- alergii,
- diagnostyki infekcji, immunologii i innych,
- mikrobiologii,
- badań sanitarnych.
Reazlizujemy również odpłatne badania w kierunku COVID-19, między innymi:
- wymaz PCR,
- testy kasetkowy,
- badanie ilości przeciwciał po szczepieniu,
- badanie ilości przeciwciał po przechorowaniu.
Większość badań laboratoryjnych wykonuje się na czczo. Oznacza to, że ostatni posiłek można spożyć od 8 do 12 godzin przed pobraniem krwi. Rano przed badaniem nie wolno także przyjmować żadnych płynów, z wyjątkiem niewielkiej ilości wody. W miarę możliwości nie przyjmować porannej porcji stale przyjmowanych leków (decyzję taką zaleca się skonsultować z lekarzem). Przed badaniem nie należy również palić papierosów. Dzień przed kolacja powinna być lekkostrawna, należy także wyeliminować alkohol i tłuste potrawy, aby wynik badania był miarodajny.
Mocz na posiew i do badania ogólnego pobiera się rano zaraz po przebudzeniu. Przed pobraniem próbki należy dokładnie umyć ręce oraz okolicę ujścia cewki moczowej (wytrzeć suchym, czystym ręcznikiem jednorazowym) - pozwala to uniknąć przedostania się bakterii z powierzchni skóry do próbki oddawanego moczu. Do pojemnika oddaje się mocz z tzw. "środkowego strumienia" - oznacza to oddanie pierwszej niewielkiej ilości moczu do toalety, następnie pobrać mocz do pojemnika, zaś końcową porcję moczu ponownie oddać do toalety. Pojemnik z pobraną próbką należy szczelnie zamknąć i jak najszybciej dostarczyć do Punktu Pobrań. Jeżeli nie jest to możliwe, naczynie przechowywać w lodówce do czasu dostarczenia do Punktu. W przypadku badania na posiew próbka musi zostać dostarczona przed upływem 2 godzin od pobrania.
Próbkę moczu należy oddawać w pojemnik jednorazowy (badanie ogólne) lub sterylny (posiew moczu). Pojemniki dostępne są w Punkcie Pobrań lub do kupienia w aptece.